«Неуважение к предкам есть первый признак дикости и безнравственности»
А.С. Пушкин
А ви знаєете ким був ваш прадідусь? А де народилась бабуся і як складалось її життя в молодості? Багаті аристократи завжди відрізнялись від бідних людей тим, що досконало знає свій рід до якогось десятого коліна. Подивитись на королів і царів – історія їхнього роду сягає в глибину на віка.
Що можна зробити, щоб відродити історію свого роду?
1) Поки живе старше покоління, дізнатися у них історію сім’ї. Запишіть все, що вони розкажуть. Наприклад мені вдалось знайти зошит з записами дядька мого тестя – по цим записав я дізнався про історію життя прапрадідуся мої жінки. Він виявляється був польським паном.
2) Знайти сімейні фотографії та відсканувати їх. У цифровому вигляді їх можливо зберегти для нащадків. Підійдуть будь-які фотографії, як нові, так істарі.
І зробити це все потрібно якомога швидше. Якщо ж не зробите ви, то хто зробить? Кому потрібна історя вашого роду? Ніхто чужий цього робити не буде, нікому крім вас це не потрібно.
За зимові місяці я майже закінчив складати свій родовід. Звичайно щоб копати далі тепер потрібно їхати по селам і піднімати якісь церковні книги чи інші архівні документти, можливо я це й зроблю влітку. Спочатку вів нотатки в зошиті, потім набрав це все на компютері. Невеличкою проблемою було те, як саме подати інформацію у вигляді дерева. Знайшов непоганий сервіс: www.myheritage.com
Тепер моє родинне дерево виглядає отак:
Кожні вихідні я виділяв пару годин на сканування старих фотографій. Хоча ще не все зроблено, але я вже задоволений проробленою роботою: маю готових 1038 фотографій.
Не відкладуйте складання свого родоводу на потім.
Сподобалась стара фотографія Шухевича, перший раз побачив верхній Йорк з такого плану)